Zaradi dobrega sodelovanja nam Simbioza ponuja počitniško digitalno delavnico, ki jo bomo izvedli v torek, 23. julija 2024 od 14 do 18. ure v naših prostorih. Ker je še vedno veliko zanimanje za uporabo pametnega telefona, me ni strah, da ne bi zbrali 15. udeležencev, kar je z njihove strani pogoj. Delavnico bo vodil odlični predavatelj Christjan Mastnak.
Od 17. ure do 18. ure bo delavnica namenjena samo uporabnikom pametnega telefona, ki se spopadajo še z osnovnimi težavami uporabe telefona, ki so šele na začetku. Pomagali jim bomo premagati strah pred pametno napravo in jih naučili nekaj koristnih trikov ( Klici/SMS/osnovne nastavitve/Magda/ morda še nastavitev aplikacije ). Nikoli ni prepozno za učenje.
Na delavnicah smo obdelali že veliko tem in postali spretni v uporabi pametnega telefona, zato lahko izbirate med sledečimi temami (predloge mi pošljite do nedelje, 14. julija):
– Google fit ( aplikacija za merjenje korakov, beleženje vaših aktivnosti, tako kolesarstvo, hojo in mnogo več. Sama aplikacija nam daje vpogled in beleženje aktivnosti, ki nas lahko tudi spodbudi k povečanju svojih športnih aktivnosti).
-Varnost na spletu ( tematika, ki ni nikoli odveč in je vedno dobrodošla, da smo lahko bolj varni in zavarovani na spletu, v tem sklopu se lahko tudi dotaknemo spletnega bančništva, predvsem za uporabnike NLB klik. Za ostale, ki pa uporabljajo kakšno drugo banko pa vseeno uporabno, saj so si platforme med sabo podobne).
-Aplikacija MAPZS ( to je aplikacije slovenske planinske zveze, kjer so označene začrtane in opisane vse planinske poti v Sloveniji, s pomočjo katere lahko lažje zasnujete svoj naslednje pohod morda, kje drugje kot ste običajno vajeni. Aplikacija nam omogoča tudi, da pregledamo razne poti v naši okolici, za katere sploh nismo vedeli, da obstajajo).
-Google maps (aplikacija katera služi tako za navigacijo, iskanje poti, raziskovanje okolice, iskanje objektov, …). Pogledamo, si lahko, kako s pomočjo te aplikacije v bližini najdemo razne trgovine , bencinske črpalke, znamenitosti, kako označimo svoj parkirani avto, da tega lažje najdemo na velikem parkirišču. S to aplikacijo lahko prav tako preverimo javni promet in mnogo več).
-Komunikacijska orodja Whatsapp ali Viber ( ta orodja nam omogočajo, da lahko opravimo klic ali pošljem sporočilo preko internetne povezave, ki pa ni nujno vezana na naše mobilne podatke ampak tudi na WiFi, ta funkcija pride predvsem prav predvsem na potovanjih v tujini izven Evropske unije. Prav tako nam pa aplikacija omogoča pošiljanje slik in videoposnetkov s skoraj, da originalni kvaliteti, kar je velika prednost pred ostalimi komunikacijskimi orodji, k temu spada tudi to, da lahko pošljemo veliko količino slik ali daljše video posnetke, kar z gmailom na primer ne moremo).
-Adobe Scan ( vse bolj priljubljena aplikacija, s katero lahko skeniramo razne dokumente, izvide, račune, garancije… Aplikacija nam omogoča da pretvorimo fizični dokument v digitalnega. To nam omogoči dve stvari, ali da imamo te dokumente vedno shranjevanje v našem telefonu, ali pa , da jih lahko po potrebi pošljemo. Prednost pri pošiljanju je predvsem ta, da lahko pošljemo kvalitetno zajet dokument napram preprosti sliki, katera je načeloma slabše čitljiva).
– PREDLOG PO VAŠIH POTREBAH
Stane Arh, za izobraževanje